Aktualności

Komputerowe wspomaganie maszyn i urządzeń

Cel szkolenia:

Nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania i konstruowania obiektów technicznych. Posługiwanie się nowoczesnym oprogramowaniem komputerowym objętym systemami zintegrowanymi

 

Profil uczestnika:

– Nauczyciele kształcenia zawodowego, których obowiązuje odbycie szkoleń w wymiarze 40 godzin.

–  Osoby, które chcą doskonalić swoją wiedzę w zakresie nauczanych zagadnień na nowoczesnych obrabiarkach produkcyjnych, mających zastosowanie w przemyśle, w które wyposażone jest BCU.

Program szkolenia:

  1. Charakterystyka procesu i zaplecza eksploatacji. Podstawowe procesy eksploatacji maszyn. Zasady użytkowania i obsługiwania. Elementy i zadania zaplecza eksploatacji. Stacje obsługi i warsztaty naprawy maszyn. Potrzeby informacyjne systemu eksploatacji.
  2. Zarządzanie informacjami. Pojęcie informacji i jej rola w działalności gospodarczej. Sposoby przekazywania informacji. Zasady zarządzania informacjami. Pojęcie i funkcje systemu informacyjnego.
  3. Charakterystyka oprogramowania komputerów. Komputery i obszary ich zastosowania. Systemy operacyjne. Oprogramowanie narzędziowe (użytkowe). Komputery i sieci komputerowe – internet.
  4. Projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych zarządzania. Fazy istnienia systemu informatycznego. Zakres i procedury projektowania systemu. Proces wdrażania i eksploatacji systemu informatycznego.
  5. Obszary zastosowania komputerów w zarządzaniu eksploatacją. Kryteria klasyfikacji systemów informatycznych zarządzania. Systemy ewidencyjne, informowania kierownictwa, wspomagania decyzji. Cechy i wymagania dla systemów informatycznych wspomagania zarządzania.
  6. Usługi teleinformatyczne w zarządzaniu – Internet, intranet, ekstranet i usługi teleinformatyczne w procesach zarządzania eksploatacją.
  7. Przegląd i obsługa programów CAx oraz wykorzystanie pakietu Office – Excel.
  8. Aspekty ekonomiczne i ekologiczne w projektowaniu procesów wytwarzania.

Czas trwania szkolenia:

  • 20h/1 weekend

 

Forma szkolenia:

  • Część teoretyczna: stacjonarnie w siedzibie BCU
  • Część praktyczna: stacjonarnie w siedzibie BCU

Cena: bezpłatne

Szkolenie obejmuje:

materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu (osoby spoza miasta Łuków)


Szkolenie kończy się:
uzyskaniem branżowego certyfikatu umiejętności

Miejsce szkolenia:

Branżowe Centrum Umiejętności w Łukowie

ślusarstwo, mechanika, obróbka skrawaniem

Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie

Al. T. Kościuszki 10, 21-400 Łuków

Termin szkolenia:

Zapytaj o szkolenie: email: sekretariat@bcu.lukow.pl

tel.:  25 798  29 50

Zgłoszenie

Aby zgłosić się na szkolenie należy zapoznać się z Regulaminem oraz przesłać wypełniony Formularz zgłoszeniowy na adres mailowy: sekretariat@bcu.lukow.pl

 

Facebook
YouTube
Skip to content